Lahepere Lained möllasid Jõgeval

Nüüd on siis parajalt aega mööda nädalavahetusest, kui sai osaletud väga toredal üritusel Jõgeval. Võime sooja südamega meenutada 14-15. aprillil toimunud II naiste tantsufestivali ja IX naiste võistutantsimist.

Laupäeval algas meie tegevus Põltsamaal käsitöökojas, kus kohalikud rahvatantsunaised võtsid vastu teelisi sooja tee ning maitsva kringliga. Põhjalikumalt sai ringi vaadatud käsitöökojas ja mõni meie seltskonnast sai ka „käe valgeks“  helmeste lükkimises, mille tulemusena valmis kaunis helmekee rahvariidekomplekti juurde. Samuti sai kiire põige tehtud ka Põltsamaa veinikeldrisse, kuid selle eest olid korraldajad hoolitsenud, et me sinna liiga kauaks ei jääks, sest meie rühma lavaproovi algus oli juba päris lähedal.  Kui Jõgeval lavaproov tehtud  ja ööbimispaik Jõgeva Gümnaasiumis ülevaadatud suundusime tutvuma piirkonna huvi- ja kultuuriväärtustega.  Väga tore oli käia Õlemuuseumis, kuulata kohalike külanaiste pajatusi Siniallikal, mekkida Paunvere apteegis Punsli Öli, käia ära Tootsi ja Teele pulmas, kuulata köstri õpetusi Palamuse koolitares ja maitsta tõelist rukkileiba Kuremaa tuuleveskis ja kohtuda Kuremaa mõisahärra Alexander von Oettingeniga.

Õhtul jõudsime õigeks ajaks tagasi Jõgevale kus siis üheskoos teiste tantsijatega avasime ürituse moodustades küünaldest päikese ringid ümber Hea Linna Vaimu kivi. Peale seda ootas meid juba kultuurimajas ansambel „Parvepoisid“ ja võõrustajate poolt tore etteaste.  Rõõm on tõdeda, et tantsijad on üks ühine pere, kellega koos ei ole ükski koosolemine igav ja üksluine.

Pühapäev algas hoogsalt võistutantsimise rivistusega ja väikese närvikõdiga, sest ikkagi võistlus. Meie rühm oli väga tubli ja täitis oma eesmärgi osaleda võistutantsimisel  ning laiendada silmaringi erinevate tantsu repertuaari osas, sest sai kirja pandud nii mõnegi tantsu nimed mida meie rühma liikmed tahaksid tantsida. Airi Rütter, kes on selle ürituse peakorraldaja,  tõi välja, et Eestist tegutsevatest 200 tantsurühmast on juba kõik need 20 rühma tunnustamist väärt kes võtsid vaevaks osaleda toimuval üritusel. Seega, see, et meie ei tulnud koju ühegi auhinnalise kohaga ei anna põhjust nina norgu lasta, vaid pigem innustab meid ikka paremini ja paremini tantsima.

Jõgeva piirkonna  inimesed oma sooja südame, kiire ja aktiivse tegutsemise juures jätsid meile kustumatu mulje ja taaskord soovi ikka ja jälle Jõgevale tagasi tulla.

Täname väga Jõgevahe Pere liikmeid kes te selle festivali ja võistutantsimise korraldasite.

 

Age Leedo

MTÜ Lahepere Kultuuriselts